Miłość niejedno ma imię” ­– koncert charytatywny w Szkole Podstawowej nr 28 w Gdyni.

W sobotę 22 lutego 2020 roku w Szkole Podstawowej nr 28 w Gdyni odbyło się niecodzienne wydarzenie – koncert charytatywny, z którego dochód został przeznaczony na realizację projektu „Pociąg do Gdyni”. Pomysłodawczynią całego projektu jest nauczycielka ze Szkoły Podstawowej nr 28 Beata Wróbel, która również zajęła się jego realizacją, we współpracy z Małgorzatą Wiśnicką z SP 28 w Gdyni i Agnieszką Putą z SP 29 w Łodzi. Celem projektu jest promocja naszego miasta wśród uczniów Szkoły Podstawowej nr 29 w Łodzi. W ramach tej inicjatywy uczniowie poznają się wzajemnie, pisząc do siebie tradycyjne listy, w których opisują wybrane przez siebie najpiękniejsze i najciekawsze miejsca w Gdyni. Przygotowują karty albumowe prezentujące nasze miasto, które stworzą piękny album, a dzięki niemu łódzcy uczniowie będą mogli poznać Gdynię widzianą oczami rówieśników. Finał projektu to wizyta grupy uczestników projektu z Łodzi, w czasie której będą mogli na własne oczy zobaczyć to, o czym wcześniej opowiadali im koledzy i koleżanki. Przewodnikami w czasie tych odwiedzin również będą uczniowie Szkoły Podstawowej nr 28. Właśnie na przyjęcie gości przeznaczone zostaną dochody ze sprzedaży biletów-cegiełek. Inicjatywa warta zauważenia, bo nie tylko cel, czyli promocja miasta, ta najbardziej wartościowa, bo bezpośrednia, ale i sposób zdobycia środków na jego realizację wyjątkowy. Profesjonalny koncert, na którym wystąpili nie tylko uczniowie szkoły, nie zdarza się często.

Na pięknie przygotowanej scenie szkolnego amfiteatru, otulonej ciemnymi fałdami materiału, wśród blasku świec, drobnych światełek i gwiazd przy stolikach zasiedli wykonawcy, którzy przez dwie godziny przepięknie śpiewali o miłości. Swój niewątpliwy talent i wspaniałe możliwości wokalne zaprezentowało na scenie 12 zaproszonych wykonawców. Wystąpiła, jak zwykle zjawiskowa, Maja Gadzińska, która zaśpiewała znaną wszystkim z filmu „Zimna wojna” piosenkę „Dwa serduszka” i „Vivre”, jeden z najpiękniejszych utworów z musicalu „Notre Dame”.

Maja Gadzińska, foto: J. Dworakowski

Agnieszka Rassalska zachwyciła szczególnie wykonaniem „Nothing compares to you”. Niezwykły i mocny wokal Dominiki Kwiatkowskiej wywoływał wręcz ciarki na plecach i gęsią skórkę, kiedy śpiewała „I will always love you” czy „Nie wierz mi, nie ufaj mi”. Wzruszająco zabrzmiał subtelny głos Karoliny Górniak śpiewającej między innymi „Opowiadaj mi tak” Zbigniewa Wodeckiego. Poruszające było „Careless wisper” w wykonaniu Karoliny Kochańskiej. Oliwia Drożdżyk zaprezentowała niezwykle nastrojową wersję „Can’t help falling in Love”. Weronika Bębnowska świetnie zaśpiewała „Thousand Years”. Ciekawe było również wykonanie „Prostej piosenki” przez Julię Łukaszewicz. Większość artystów wykorzystywała podkład muzyczny, ale niektórym występom towarzyszyła muzyka na żywo. Delikatnemu głosowi Nikoli Gzeli towarzyszyła pięknie grająca na pianinie Julia Pawłowska, a Beatę Bach w  świetnym wykonaniu „Count on me” i „Against all odds” wspierał zespół w składzie: Wojciech Wojda (klawisze) i Oskar Kułdosz (gitara). Przeciwwagą dla romantycznych i nastrojowych utworów były występy Huberta HUBIEGO Falkiewicza, który swoją energią mógłby oświetlić pół Gdyni. Jako niespodzianka i podziękowanie dla artystów na zakończenie koncertu wystąpiło dwoje utalentowanych uczniów klasy V – Antonina Kotkowska i Szymon Szenk. Wszyscy zaprezentowali się wspaniale.

 Mogliśmy też usłyszeć piękne i mądre słowa, pełne emocji i ciepła, skierowane, przez prowadzące koncert panie – Beatę Wróbel i Małgorzatę Wiśnicką, do wszystkich, którzy pomagali przy organizacji projektu, choćby przez zakup biletów na koncert. Szczególnie wzruszające były te skierowane do koleżanek – Sylwii Fiksy-Chomczyk, Marzeny Stec, Marty Stachowiak, Karoliny Sąsiadek-Wasilewskiej, Wioletty Witen, które bezinteresownie pomagały, wspierały w trudnych chwilach, mówiły: „Dasz radę!” lub „Zrobimy to razem!”. Trzymamy kciuki za udane zakończenie projektu! A może też za jego kontynuację w przyszłym roku?…

Foto: J. Dworakowski

Miłość niejedno ma imię. Koncert charytatywny. Realizator dźwięku: Dawid Gruenholz. Organizatorzy: Beata Wróbel, Małgorzata Wiśnicka. Wystąpili: Beata Bach, Weronika Bębnowska, Oliwia Drożdżyk, Hubert HUBI Falkiewicz, Maja Gadzińska, Karolina Górniak, Nikola Gzela, Karolina Kochańska, Dominika Kwiatkowska, Julia Łukasiewicz, Julia Pawłowska, Agnieszka Rassalska.  Szkoła Podstawowa nr 28 w Gdyni, 22 lutego 2020, czas trwania: 2 h (bez przerwy).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here