Asseco Arka Gdynia podejmowała dzisiaj w Gdynia Arenie w ostatnim meczu 19 kolejki Energa Basket Ligi WKS Śląsk Wrocław. Goście notowali ostatnio bardzo dobry okres wygrywając większość swoich spotkań, jednak żółto-niebiescy okazali się zbyt wymagającym rywalem dla wrocławian i zdecydowanie pokonali WKS Śląsk 86:73.

Pierwszym strzelcem spotkania został Josh Bostic (21 punktów, 9 zbiórek, 6 asyst), jednak tuż za nim uplasował się zabójczo skuteczny Bartłomiej Wołoszyn (19 punktów, 4 zbiórki, 2 asysty) notujący świetne skuteczności 75% za dwa i 66% za trzy punkty. Pod koniec trzeciej i na początku czwartej kwarty znakomitą zmianę dał również weteran ligowych parkietów Marcin Malczyk. Popularny Marian w 4 i pół minuty zdobył 6 punktów, a agresywnie broniąc dołożył do tego 4 zbiórki. Na ostatnią minutę do boju posłany został również najmłodszy w zespole, bo 18 letni Michał Szelągowski. Utalentowany gdyński obrońca miał szansę wpisać się do protokołu punktowego, jednak jego rzut zza łuku minimalnie chybił celu.