Claudio Santana Bórques, lider Chilijskiego teatru Performer Persona Project już na początku lutego w Teatrze 3.5

„O prostej praktyce performatywnej” – tak zatytułowana jest krótka, kilkudniowa wizyta w Dzierzgoniu, profesora teatrologii na Uniwersytecie Playa Ancha w Valparaiso, reżysera, aktora i dyrektora artystycznego Performer Persona Project – Claudio Santany Bórqueza.

Słowo „proste” jest tym, co napędza obecne badania Performer Persona Project. Prostota oznacza odrzucenie czegokolwiek, co może się przykryć (tj. Przedmiotów, słów, gier społecznościowych, wszystkiego, co może być fałszywe). Jest to bardziej decyzja etyczna niż opcja estetyczna, a jego głównym odniesieniem jest praca i myśl Jacka Zmysłowskiego (1953–1982), który stwierdził, że jedynymi elementami, które istnieją w tej opcji, są osoby i przestrzeń między nimi. Obecna wizyta to czas na badania i podzielenie się z uczestnikami strategiami na tej drodze, które mogą dać nową perspektywę pracy artystycznej.

Performer Persona Project kultywuje praktykę wykonawcy, koncentruje się na doświadczeniu na żywo człowieka w akcji, rozwijany jako spektakle i otwarte wydarzenia. Projekt został zainicjowany w 2010 roku, więc w 2020 roku realizuje pierwszą dekadę artystycznej ścieżki.

więcej na:
www.performerpersonaproject.cl

W programie:
Barranco/Wąwóz – pokaz pracy (4 lutego)
link do wydarzenia: www.facebook.com/events/772438393253143/

Warsztaty „Pusta przestrzeń w pracy performatywnej” (4i5 lutego)
link do wydarzenia: www.facebook.com/events/862053927602115/

Wykład performatywny „Prostota i obecność” (5 lutego)
link do wydarzenia: www.facebook.com/events/2601681316824044/

Zapraszamy 4 i 5 lutego do Teatru 3.5 w Dzierzgoniu!

mecenasem głównym Teatru 3.5 jest: Bank Spółdzielczy w Dzierzgoniu

Materiał nadesłany

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here