Owacje na stojąco po koncercie Piaf po polsku w Stacji Kultura

W środowy wieczór (12 lutego) Stacja Kultura zaprosiła mieszkańców na spotkanie z porywającą muzyką legendarnej Edith Piaf. Utwory paryskiego wróbelka w interpretacji Doroty Lulki i towarzyszących jej akordeoniście Pawłowi Nowakowi oraz kontrabasiście Maciejowi Sawickiemu porwały i oczarowały  tłumnie przybyłą publiczność.

Dorota Lulka, wielokrotnie nagradzana wokalistka i aktorka, która zasłynęła tytułową rolą w kultowym gdyńskim spektaklu Piaf, wprowadziła słuchaczy w świat muzyki i emocji  francuskiej artystki.  Lulka tak jak Edith Piaf śpiewała całym ciałem, tworząc postać kobiety uparcie poszukującej miłości, czasem zabawnej, niekiedy irytującej.  

Tego wieczoru obok uwielbianych przez słuchaczy: Milord, Padam, Niczego nie żałuję wybrzmiały również mniej znane utwory, które pojawiły się na niedawno wydanej przez muzyków płycie Piaf po polsku 2. Obok utworów nostalgicznych, a nawet żartobliwych śpiewanych głębokim pełnym ekspresji głosem Doroty Lulki pojawiły się kunsztowne partie instrumentalne Pawła A. Nowaka i Macieja Sadowskiego – muzyków współpracujących z wokalistką od ponad dziesięciu lat.

Koncert zakończył się gorącymi owacjami na stojąco, wspólnym śpiewem i niekończącymi się podziękowaniami i zachwytami publiczności. Oczarowani słuchacze mieli również okazję zakupu płyt i zdobycia autografów.

Zdjęcia z wydarzenia tutaj

Materiał nadesłany

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here