Zapraszamy do zgłaszania kandydatur do Nagrody Artystycznej Prezydenta Gdyni Galion Gdyński za rok 2019, wyróżnienia dla wybitnych artystów i animatorów kultury związanych z gdyńskim środowiskiem. Laureatów poznamy podczas uroczystej gali.

Nagroda przyznawana jest od 1995 roku. Od 14 lat Galion wręczany jest również firmie, która w roku poprzednim sprawowała opiekę nad przedsięwzięciami kulturalnymi w Gdyni.

Nagroda przyznawana jest w czterech kategoriach:

  • kreacja artystyczna – dla wyróżniających się twórców z Gdyni, bądź prezentującym swoje dokonania w Gdyni,
  • animacja kultury – za wybitne osiągnięcia w organizowaniu życia kulturalnego w mieście i promowaniu gdyńskiej kultury,
  • debiut artystyczny – dla debiutującego twórcy,
  • mecenat kultury – za szczególnie efektywne formy wspierania kultury w mieście.

Laureaci w trzech pierwszych kategoriach otrzymają nagrodę finansową, nagroda w dziedzinie mecenatu kultury jest wyróżnieniem honorowym. Zgodnie z regulaminem, Nagrodę przyznaje Prezydent Miasta Gdyni na wniosek Kapituły Nagrody.

Przypominamy także, że Prezydent Gdyni może przyznać nagrodę Galion Gdyński za całokształt twórczości. Zachęcamy do zgłaszania kandydatur również w tej kategorii.

Zgłoszenia prosimy nadsyłać wraz z uzasadnieniem, w terminie do 10 lutego 2020r. na adres e-mail: wydz.kultury@gdynia.pl.

za: glosgdyni.eu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here