Stowarzyszenie Promocji Artystów Wybrzeża ERA ART, organizator 6 Międzynarodowego Triennale Grafiki Cyfrowej – Gdynia 2019 zaprasza do Galerii Centrum Designu Pomorskiego Parku Naukowo Technologicznego w Gdyni na otwarcie wystawy pokonkursowej triennale.

Uroczystość połączona z rozdaniem nagród i wyróżnień odbędzie się dnia 17 października 2019 o godz. 18.00. Triennale odbywa się pod patronatem Mieczysława Struka – Marszałka Województwa Pomorskiego i Wojciecha Szczurka Prezydenta Gdyni. Konkurs pozwala na popularyzację tej najnowszej dziedziny sztuki – grafiki cyfrowej – nie tylko w Polsce, Europie ale i innych państwach świata. Przykładem może być udział w triennale artystów z Kanady, Wielkiej Brytanii, Australii, Izraela, Japonii, Indii, Egiptu, Francji, Grecji, Norwegii i innych.
Mamy nadzieję, że tegoroczna wystawa pogłębi znaczenie grafiki cyfrowej i będzie wyrazem emocji artystycznych nie tylko ludzi związanych ze sztuką.

Tego samego dnia, tj. 17.10.2019 o godz. 20.00 zapraszamy do lokalu artystycznego TYGIEL (ul. Abrahama 86, wejście od ul. Władysława IV) na wystawę towarzyszącą triennale na której zobaczymy prace graficzne przygotowane przez Alinę Jackiewicz – Kaczmarek i Barbarę Kasperczyk.     

        

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here