O koncercie Pauliny Grochowskiej i Macieja Pawlaka w Sali Koncertowej Portu Gdynia.

            Koncert „Musical & More” odbył się 12 lutego 2020 roku i przez artystów został nazwany „przedwalentynkowym”. Co prawda tematyka utworów nie ograniczała się do miłości, ale wspaniale brzmiące głosy wykonawców skłoniły niejedno serce do szybszego bicia. Na scenie wystąpili niezwykle utalentowani młodzi artyści: Paulina Grochowska i Maciej Pawlak. Można ich zobaczyć w wielu interesujących przedstawieniach musicalowych w całej Polsce, ale rzadko razem i w tak bogatym repertuarze. Na koncert złożyły się utwory z musicali, ale było również „more”, czyli wybrane przez wykonawców piosenki zupełnie niemusicalowe. Oczywiście tych pierwszych było zdecydowanie więcej. Artyści zaprezentowali utwory, które wykonywali lub wykonują na scenie, a także swoje muzyczne marzenia i fascynacje.

            Usłyszeliśmy przepiękny duet „Księżyc i słońce” oraz „Boże mój” z „Miss Saigon” Claude-Michela Schönberga, musicalu obecnie granego na scenie Teatru Muzycznego w Łodzi, gdzie Maciej Pawlak wciela się w rolę Crisa. Artysta zaprezentował też piosenki z „Pippina” Stephen Schwartza, w którym gra główną rolę w Teatrze Muzycznym w Poznaniu. Oprócz tego pojawiły się utwory z „Tajemniczego ogrodu”, „Matyldy”, „Once”, „Kobiet na skraju załamania nerwowego”, „Bonnie & Clyde”. Szczególnie interesujące dla mnie były dwa utwory. Pierwszy to „Wprowadziłam się” Kristin Chenoweth, który pierwszy raz usłyszałam na koncercie dyplomowym Państwowego Policealnego Studium Wokalno-Aktorskiego im. Danuty Baduszkowej, kiedy Paulina Grochowska kończyła gdyńskie studium. Wtedy wykonała tę piosenkę po angielsku, ale możliwości wokalne jakie zaprezentowała, zrobiły wrażenie na wszystkich.

„Wprowadziłam się” Kristin Chenoweth w interpretacji Pauliny Grochowskiej,

Drugi to „Beauty and the Beast”, który stał się motywem przewodnim koncertu. Towarzyszący artystom na scenie pianista Jacek Szwaj wplatał frazy z tego utworu do wielu innych wykonywanych na scenie, rozbawiając w ten sposób zarówno wykonawców, jak i publiczność. Akompaniator okazał się również dobrym wokalistą i wykonał dwie piosenki: Andrzeja Zauchy „Bądź moją muzą” oraz „Pure Imagination” z „Charlie i fabryka czekolady” – za obie otrzymał zasłużone oklaski.

            Paulina Grochowska i Maciej Pawlak dysponują pięknymi i mocnymi głosami o podobnej barwie, które doskonale brzmią razem. Bardzo sympatycznie i zabawnie, a przede wszystkim naturalnie, brzmiały ich komentarze do wykonywanych piosenek, informacje o spektaklach, z których pochodzą, wspomnienia i własne opinie. Piosenki zachwycały i wzruszały, komentarze bawiły, co sprawiło, że ten wieczór był dla wszystkich widzów niezwykle udany.

Musicals & More, koncert Pauliny Grochowskiej i Macieja Pawlaka. Akompaniament: Jacek Szwaj (fortepian). Sala Koncertowa Portu Gdynia, 12 lutego 2020, czas trwania: 2 h (bez przerwy).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here