Wypisanie artykułów z listy: Gdynia

FotoWideo 20.06 Roksana Jędrzejewska-Wróbel w dwóch gdyńskich bibliotekach

Autorka „Florki”, „Siedmiu wspaniałych” oraz wielu innych poczytnych książek dla dzieci odwiedzi dwie gdyńskie biblioteki.

12.06 Spotkanie autorskie z Magdaleną Grzebałkowską, Miejska Biblioteka Publiczna w Gdyni

Laureatka nagrody Nike Czytelników 2016 odwiedzi filię na Wzgórzu św. Maksymiliana. Spotkanie poprowadzi Dorota Karaś.

13.06 Syberia i XVI Wielkie Pranie Poetyckie na Strychu, Cafe Strych

Bogate w wydarzenia spotkanie.

20.06 Wszystko jest filozofią - rozmowy niekontrolowane i Anna Dziedzic, Teatr Gdynia Główna

Przed nami trzecie już spotkanie ze współczesnymi filozofami w Gdyni. Tym razem będziemy mieli przyjemność posłuchać dr Anny Dziedzic. Motywem przewodnim wydarzenia zaś będą wznowione „Pisma filozoficzno-psychologiczne” Edwarda Abramowskiego. Popularyzatorski cykl „Wszystko jest filozofią - rozmowy niekontrolowane” ma na celu prezentację dorobku polskich naukowców, a także, poprzez otwartą dyskusję, aktywizację osób, które na co dzień nie mają kontaktu z filozofią jako dyscypliną wiedzy.

Ws. kontrowersyjnej konferencji w Gdyni: Oświadczenie organizatorów

Po publikacji artykułu pt. "Czy Wojciech Szczurek i Gdynia są apolityczni? Prośba o cofnięcie patronatu nad konferencją" otrzymaliśmy oświadczenie organizatorów konferencji, które publikujemy w całości.

Czy Wojciech Szczurek i Gdynia są apolityczni? Prośba o cofnięcie patronatu nad konferencją

Komunikat po konferencji prasowej partii Razem w sprawie honorowego patronatu prezydenta Miasta Gdynia Wojciecha Szczurka nad konferencji „Katolicka rewolucja w biznesie”.

6.06 Małgorzata Sokołowska o Chyloni i Cisowej, Laboratorium Innowacji Społecznych

W Laboratorium Innowacji Społecznych w Gdyni Małgorzata Sokołowska, autorka książek i publikacji o Gdyni, opowiadać będzie o przedwojennej historii dwóch dzielnic – Chyloni i Cisowej.

2. Weekend Literacki Miasta Słowa za nami

Za nami 2. Weekend Literacki Miasta Słowa będący prawdziwym świętem czytelników. W ramach festiwalu literackiego odbyły się warsztaty, akcje miejskie, dyskusje, a przede wszystkim spotkania ze znakomitymi polskimi pisarzami. Tegoroczny festiwal odbywał się pod hasłem "Czytam, bo lubię!"

12.06 Lęki współczesności. Bukalska i Huelle – premiera 29. Blizy, Gdyńskie Centrum Filmowe

Każdy czas ma swoje lęki. To one w dużej mierze go określają. Dzięki nim łatwiej określamy prawdziwe cechy i wartości ludzi danego okresu. W 29 numerze „Blizy” próbujemy zastanowić się, jakie lęki dominują myślenie człowieka współczesnego, współczesnych społeczeństw, grup ludzi - i jak mają się do tych wcześniejszych. Na spotkaniu inauguracyjnym rozmówczynią redaktora naczelnego Pawła Huellego będzie Patrycja Bukalska, publicystka „Tygodnika Powszechnego”, autorka książki „Krwawa Luna”, opowiadającej o życiu Julii Brystygierowej.

Recenzja Im szybciej, tym mniej... Witkacego. "Sonata Belzebuba" Sceny 138

Tomasz Podsiadły ponownie ujawnił się jako zapalony apologeta twórczości Stanisława Ignacego Witkiewicza.

1-2.06 Spotkanie ministrów kultury państw Grupy Wyszehradzkiej, Gdynia

Przez dwa dni, 1 i 2 czerwca, Gdynia będzie gospodarzem spotkania ministrów kultury państw Grupy Wyszehradzkiej (V4). Przedstawiciele rządów Polski, Czech, Słowacji i Węgier rozmawiać będą o budowaniu spójnego wizerunku i tożsamości kulturowej państw członkowskich. Ministrowie wybiorą również laureata Międzynarodowej Nagrody Wyszehradzkiej za 2016 rok. Spotkanie odbędzie się w Muzeum Miasta Gdyni.

2–3.06 2. Weekend Literacki , Gdynia, miejsca różne

Nadchodzi 2. Weekend Literacki Miasta Słowa będący prawdziwym świętem czytelników. W ramach festiwalu literackiego zaplanowano warsztaty, akcje miejskie, dyskusje, a przede wszystkim spotkania ze znakomitymi polskimi pisarzami. Impreza odbywać się będzie w dniach 2-3 czerwca w różnych częściach miasta.

03.06 Fotospacer – Działki Leśne

Organizatorzy zapraszają: Weź aparat i poznaj z nami Gdynię podczas 2-godzinnego spaceru: „Fotospacer – Działki Leśne”

Mamy wejściówki do Teatru Gdynia Główna

I to aż na 5 spektakli. Aby wejść w posiadanie tych rarytasów wystarczy wysłać mejla na adres: redakcja@gazetaswietojanska.org

Foto 02.06 Maciej Gański, Liszt Transcriptions, Sala Koncertowa Szkoły Muzycznej I i II st. w Gdyni

Recital fortepianowy Liszt Transcriptions jest wydarzeniem promującym solowy album Macieja Gańskiego, wydany pod tym samym tytułem w marcu 2017 r. Na program recitalu składa się unikalne zestawienie niezwykle interesujących transkrypcji F. Liszta, należących do najtrudniejszych utworów napisanych kiedykolwiek na fortepian, charakteryzujących się wybitną lisztowską wirtuozerią (m. in. transkrypcja wielkiej Uwertury z opery Tannhäuser Wagnera, praktycznie w ogóle niewykonywana w Polsce, a rzadko na świecie, ze względu na swoją trudność).