Świętojańskie wideo

Teatr na nowe czasy: Pawlak/Pigoński, Usta McQueena

Teatr na nowe czasy: Komuna//Warszawa, Paradise Now? Remix Living Theatre

Wiedżmin w Teatrze Muzycznym w Gdyni: fragment próby medialnej

Śpiewający Aktorzy 2017: Katarzyna Kurdej, Dziwny jest ten świat

Barbara Krafftówna W Gdańsku

Notre Dame de Paris w Teatrze Muzycznym w Gdyni: Czas katedr
Wypisanie artykułów z kategorii: Informacje Kategoria: Informacje Pomorskie

Protesty w obronie praw kobiet: Gdańsk, Gdynia, Wejherowo

Dzisiaj w Gdańsku, Gdyni i Wejherowie odbyły się protesty w obronie praw kobiet. Poniżej relacja oraz zdjęcia przesłąne przez partię Razem.

Rower metropolitalny coraz bliżej

W Centrum Wystawienniczo-Kongresowym Amber Expo podpisano umowę o dofinansowanie projektu "Budowa Systemu Roweru Metropolitalnego OMG-G-S", co oznacza, że wprowadzenie systemu roweru metropolitalnego jest bliżej, niż kiedykolwiek się wydawało.

16-18.09 Adrian Zandberg na Pomorzu

Partia Razem zaprasza na spotkania ze swoim liderem w Słupsku, Pucku, Gdyni, Wejherowie i Lęborku.

Na plażę? Tylko ze Słonecznym Patrolem Riviery!

Centrum Riviera zaprasza wszystkich miłośników plażowania do udziału w akcji „Słoneczny Patrol Riviery”! W weekendy od 16 lipca do 21 sierpnia na plażach Sopotu, Jastarni, Gdyni Orłowo, Władysławowa i Gdyni Śródmieście będzie można dać się porwać prawdziwemu letniemu szaleństwu.

22.06 Pomorskie Forum Pełnomocników ds. organizacji pozarządowych

Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej i Departament Europejskiego Funduszu Społecznego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego, zapraszają na Forum dla Pełnomocników "Możliwości dla organizacji pozarządowych w ramach RPO WP".

2.07 XVIII Zjazd Kaszubów we Wdzydzach

Tegoroczny Zjazd odbędzie się pod hasłem „Zrzeszonëch naju nicht nie złómie”, aby po raz kolejny podkreślić wagę zjednoczenie Kaszub w granicach jednego województwa.

21.05 Europejska Noc Muzeów 2016

Europejska Noc Muzeów – święto kultury. Otwarte do późna muzea, galerie, centra kultury, organizują z tej okazji specjalne wydarzenia zapraszając wszystkich do siebie.

Oficjalne potwierdzenie: Robert Biedroń w partii Razem

Niby żadna sensacja, bo o tym mówiło się już od dawna, ale dopiero dziś informacja została oficjalnie potwierdzona.

Pomorskie. Nowe pomysły KODu

Haftowanie demokratyczne, nurkowanie z flagą narodową, kitesurfing pod wiatr, gry planszowe – to tylko garść pomysłów, które już niedługo wprowadzi w życie Komitet Obrony Demokracji.

Zmarł ks. Jan Kaczkowski

Po długoletniej walce z rakiem zmarł założyciel Puckiego Hospicjum pw. św. Ojca Pio. Pogrzeb ks. Jana Kaczkowskiego odbędzie się w piątek, 1 kwietnia. o godz. 12 w kościele pw. św. Jerzego przy ul. Kościuszki 1 rozpocznie się msza św. O godz. 14 na Cmentarzu Komunalnym w Sopocie przy ul. Malczewskiego rozpoczną się uroczystości pogrzebowe. Rodzina prosi planujących przybyć na pogrzeb, by zamiast kwiatów, ofiarowali datki na rzecz puckiego hospicjum.

Radosnego Alleluja!

Wszystkim czytelnikom Gazety Świętojańskiej życzymy na Święta Wielkanocne radosnej przemiany w gronie rodziny i najbliższych. W niespokojnych czasach, niech nie opuszcza nas radość wspólnotowości.

Honorowe Wyróżnienie dla księdza Jana Kaczkowskiego

Ksiądz Jan Kaczkowski, prezes puckiego hospicjum nagrodzony Honorowym Wyróżnieniem „Za Zasługi dla Województwa Pomorskiego". Uroczystość odbyła się podczas XII sesji Sejmiku Województwa Pomorskiego. W imieniu księdza wyróżnienie odebrali jego ojciec i siostrzeniec.

do 31.01 Wyróżnienie za Zasługi dla Województwa Pomorskiego – składanie wniosków

Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk, jako Przewodniczący Konwentu Honorowego Wyróżnienia informuje, iż została rozpoczęta procedura przyjmowania wniosków o nadanie „Honorowego Wyróżnienia za Zasługi dla Województwa Pomorskiego”.

Wideo 16.01 I Pomorski Kongres Komitetu Obrony Demokracji

Komitet Obrony Demokracji serdecznie zaprasza na na I Pomorski Kongres Komitetu Obrony Demokracji.

Laureaci Nagrody Bursztynowego Mieczyka 2015

Kapituła Nagrody Bursztynowego Mieczyka Im. Macieja Płażyńskiego przyznała po raz pierwszy nagrodę obywatelską a także 4 nagrody główne oraz 8 nagród specjalnych. Uroczystość odbyła się 5 grudnia w Europejskim Centrum Solidarności.