Wypisanie artykułów z kategorii: Informacje Kategoria: Informacje Gdynia

Ws. kontrowersyjnej konferencji w Gdyni: Oświadczenie organizatorów

Po publikacji artykułu pt. "Czy Wojciech Szczurek i Gdynia są apolityczni? Prośba o cofnięcie patronatu nad konferencją" otrzymaliśmy oświadczenie organizatorów konferencji, które publikujemy w całości.

Czy Wojciech Szczurek i Gdynia są apolityczni? Prośba o cofnięcie patronatu nad konferencją

Komunikat po konferencji prasowej partii Razem w sprawie honorowego patronatu prezydenta Miasta Gdynia Wojciecha Szczurka nad konferencji „Katolicka rewolucja w biznesie”.

Ekspedycja "Orzeł" wyruszyła

Polski okręt ORP Orzeł w swój ostatni patrol wyruszył 23 maja 1940. Zaginął bez wieści na Morzu Północnym kilka dni później, w niewyjaśnionych okolicznościach. Dotychczasowe poszukiwania jednostki nie przyniosły skutku, ale pojawiła się kolejna szansa. Dziś pożegnano wyruszającą ekspedycję poszukiwawczą ORP "Orzeł”.

Rozkręć s-i-ę 2017. Wakacyjne warsztaty aktorsko-taneczno-filmowe

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą warsztatów artystycznych Fundacji Pomysłodalnia prowadzonych przez uznanych specjalistów.

Arka zdobyła Puchar Polski!

Arka wygrała z Lechem Poznań w finale Pucharu Polski.

Horała i Stolarczyk mają pomysł na rewitalizację gdyńskiego Pekinu

Poseł i radny od lat od lat zajmują się gdyńską dzielnicą wstydu. Czy tym razem przekonają władze Gdyni?

10-12.03 Kolosy 2017, Gdynia Arena, PPN-T

Odliczanie czas zacząć. Otwarcie 19. Ogólnopolskich Spotkań Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów, największej imprezy podróżniczej w Europie, już w piątek 10 marca w Gdyni. Przed nami trzy dni opowieści i filmów o najciekawszych polskich wyprawach ostatniego roku. Wśród gości m.in. Krzysztof Starnawski, Olek Doba, Wojciech Dąbrowski, Marek Kamiński, Adam Bielecki, Ryszard Pawłowski i Małgorzata Wojtaczka. Finał i wręczenie Kolosów za najważniejsze dokonania eksploracyjne roku 2016 w niedzielę 12 marca.

10.02 XII konferencja Tożsamość kulturowo-cywilizacyjna Gdyni, Wyższa Szkoła Komunikacji Społecznej w Gdyni

Już po raz dwunasty, tradycyjnie w Wyższej Szkole Komunikacji Społecznej w Gdyni.

Gdynia: Po XXVIII sesji Rady Miasta

W środę 1 lutego odbyła się pierwsza w nowym roku XXVIII sesja Rady Miasta Gdyni, podczas której podsumowano obchody 90-lecia Gdyni, nadano medale im. Eugeniusza Kwiatkowskiego, a także podjęto uchwały w sprawach:

Wideo 9-22.01 Wołyń 1943. Wołają z grobów, których nie ma, YMCA Gdynia

Zaproszenie na wystawę.

7.01 Otwarcie Areny Archery, Strefa Zoltar

Największe Centrum Rozrywki w Gdyni "Strefa Zoltar" powiększa się o kolejną atrakcję. Już w ten weekend Zoltar otworzy pierwszą w Trójmieście zadaszoną Arenę Archery.

9.12 Happening z okazji rocznicy śmierci Andrzeja Struga, Gdańsk

Happening z okazji rocznicy śmierci Andrzeja Struga, 9 grudnia, 16.30, Długi Targ

25-27 Jak spędzić weekend w Gdyni (47)

Propozycja wszechstronna.

26.11 98 lat kobiet w polityce: happening w Gdyni

Pomorskie Razem zaprasza w sobotę 26 listopada do Gdyni na obchody 98. rocznicy wywalczenia przez kobiety praw wyborczych. Spotykamy się o godzinie 12.00 pod Pomnikiem Harcerzy (ul. Świętojańska, u stóp Kamiennej Góry).

Gdynia: Stop przemocy wobec kobiet

25 listopada ruszyła w Gdyni tegoroczna edycja Kampanii Społecznej Biała Wstążka. To największa na świecie, międzynarodowa akcja sprzeciwiająca się przemocy stosowanej przez mężczyzn wobec kobiet. Gdynia włącza się w tę ideę już po raz ósmy.